دانشکده پرستاری و مامایی
توصیف رشته های کارشناسی ارشد پرستاری

 

معرفی گروه کارشناسی ارشد پرستاری

اولین دوره دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری از سال 1378در این دانشکده مشغول به تحصیل شدند.
در این دانشکده دانشجــویان پرستاری در
رشته های روان پرستاری، پرستاری بهداشت جامعه، پرستاری کودکان و پرستاری داخلی جراحی ادامه تحصیل می دهند.

رشته های کارشناسی ارشد پرستاری:

1- تعریف مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته روان پرستاری:

رشته روان پرستاری شاخه ای از رشته پرستاری است که با تلفیق آموخته های آموزشی و یافته های پژوهشی و به کارگیری اصول ارتباطات انسانی و نظریه های روانپرستاری و با کسب تبحر و مهارت کافی در زمینه مراقبتهای جامع پرستاری، خدمات خود را در سطوح مختلف پیشگیری به گروه هدف که عموما افرادی هستند که به اختلالات روانپزشکی، ناتوانایی های یادگیری و هوشی دچار می باشند؛ ارائه می نمایند.

2- تعریف مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته پرستاری سلامت جامعه:

رشته پرستاری سلامت جامعه در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته شاخه ای از رشته پرستاری است که دانش آموختگان آن با تلفیق علم پرستاری با سایر علوم مرتبط با سلامت و عملکرد مبتنی بر شواهد در عرصه های مختلف جامعه فعالیت دارند و خدمات خود را با تاکید بر پیشگیری اولیه به آحاد جامعه ارایه می کنند. رویکرد اصلی این رشته محوریت سلامت جامعه است.

3- تعریف مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته پرستاری داخلی- جراحی:

رشته پرستاری داخلی جراحی شاخه ای از رشته پرستاری است که به تربیت پرستاران متبحر، آگاه، توانمند و متعهد به مراقبت از بیماران در مواجهه با مشکلات و بیماریهای داخلی جراحی می پردازد. دانش آموختگان این رشته با به کارگیری رویکرد مراقبت مبتنی بر شواهد، مددجو محور، جامع و جامعه نگر با تکیه بر اصول اخلاق و ارتباطات انسانی، نیازهای مددجویان را در ابعاد مختلف شناسایی کرده و در سطوح سه گانه پیشگیری به ارایه خدمات تخصصی مراقبتی می پردازند.

4- تعریف مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته پرستاری کودکان:

رشته پرستاری کودکان در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته شاخه ای از رشته پرستاری است که دانش آموختگان آن با کسب تبحر و مهارت کافی با محوریت ارایه مراقبتهای جامع بالینی پرستاری از پیشگیری اولیه تا توانبخشی در وضعیت سلامت و بیماری به کودک، خانواده و جامعه، قادر خواهند بود که با بکارگیری اصول ارتباطات انسانی و اخلاق حرفه ای، نیازهای بیولوژیکی، روانشناختی، اجتماعی و فرهنگی مددجو را در عرصه خدمات پرستاری کودکان شناسایی کرده و به منظور تامین، حفظ و ارتقای سلامت آنها اقدامات لازم را معمول دارند.

تاریخ به روز رسانی:
1400/03/02
تعداد بازدید:
670
طراحی و توسعه در اداره وبومتریک و امور وب سایتهای دانشگاه - کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) می باشد.
Powered by DorsaPortal