دانشکده پرستاری و مامایی
آشنايي با كتابخانه
معرفي

كتابخانه دانشكده پرستاري ومامايي در سال 1384شروع به كار نمود و به تدريج با افزايش فعاليتهاي آموزشي و گسترش دانشكده و افزايش تعداد دانشجويان، كتابخانه نيز رشد يافت و چند سال بعد به ساختمان بزرگتري انتقال يافت.

فضاي مخزن كتابخانه: 180 متر مربع

فضاي سالن مطالعه: 180 مترمربع

ظرفيت سالن مطالعه: 46 نفر
تعداد عنوان كتاب مرجع فارسي 270:در 735 جلد وتعداد عنوان كتب مرجع لاتين 210عنوان در 342جلد

عناوين كتاب غير مرجع فارسي: 4600 عنوان در 12960جلد

عناوين كتاب غير مرجع لاتين: 1350 عنوان در 1860 جلد

تعدادعنوان مجلات فارسي: 12 عدد

تعداد عنوان مجلات لاتين: 20 عدد

بخشهاي كتابخانه شامل

1. بخش مخزن

2. سالن مطالعه

3. مركز اينترنت

در كنار كتابخانه مركز كامپيوتر قرار دارد كه استفاده از اينترنت به صورت رايگان مي باشد و همچنين دانشجويان مي توانند در پايگاههاي اطلاعاتي كه اشتراك آنها از طريق دانشگاه خريداري شده است مقالات تمام متن(fulltext ) را دريافت نمايند و همچنين مي توانند از cd هاي نشريات و كتابها نيز استفاده كتتد

نرم افزار كتابداري مورد استفاده پارس آذرخش است كه كليه منابع موجود در كتابخانه در آن ثبت مي شود و دانشجويان از طريق اين نرم افزار مي توانند كتابهاي خود را جستجو كنند.

ساعات كار كتابخانه از 8 صبح الي 16 مي باشد.

شرايط عضويت

دانشجويان بايستي در ابتدا به عضويت كتابخانه مركزي در آيند وبعد كارت عضويت را تحويل كتابدار دانشكده دهند

چگونگي امانت

1- دانشجويان موظفند شخصا با در دست داشتن كارت عضويت خود مبادرت به امانت كتاب نمايند.

2- دانشجويان ارشد مي توانند به طور همزمان حداكثر 5 كتاب فارسي را امانت بگيرند.

3- مدت امانت كتاب براي هر دانشجو 15 روز مي باشد و مدت مذكور تا 2 بار قابل تمديد مي باشد.

تبصره:

1- چنانچه كتابي سال انتشار آن جديد ، يا استفاده آن زياد باشد به مدت يك هفته يا كمتر امانت داده مي شود، اما كتابهاي قديمي كه استفاده كمتري دارند بر حسب نياز كاربر مي توان مدت امانت آن را افزايش داد.

2- مدت امانت مواد درسي و پر مراجعه مي تواند با توجه به نياز مراجعين به تشخيص كتابخانه كاهش يابد.

3- يك نسخه از هر عنوان كتاب فقط در محل كتابخانه مورد استفاده قرار مي گيرد و امانت داده نخواهد شد.

4- در صورت تاخير در برگشت كتاب مشمول پرداخت جريمه خواهند شد و در صورت تكرار كارت عضويت توقيف خواهد شد ( از يك ماه تا يك ترم) و و چنانچه براي سومين مرتبه تخلف صورت گيرد كارت عضويت ابطال مي گردد.

5- اگر به هر صورت منابع بدون اطلاع و موافقت كتابدار از كتابخانه خارج شود و يا منابعي كه امانت داده نمي شوند از كتابخانه خارج شود فرد متخلف يك نيمسال تحصيلي از عضويت كتابخانه محروم خواهد شد.

6- چنانچه هر يك از منابع امانت گرفته شده مفقود، مخدوش يا اوراق و تصاويري از آن بريده و ناقص شود امانت گيرنده موظف است عين اصل آن را تهيه و به كتابخانه تحويل نمايد.

7- استفاده از پايان نامه ها فقط در محل كتابخانه امكان پذير است و به هيچ وجه امانت داده نمي شود و دانشجو تنها مي توتند از چكيده، منابع ماخذ، و جداول آن زيراكس تهيه نمايد.

8- مجلات به هيچ وجه امانت داده نمي شود و تنها مي توان از روي آنها زيراكس تهيه نموده و يا در سالن مطالعه كتابخانه آن را مطالعه نمود
تاریخ به روز رسانی:
1398/11/23
تعداد بازدید:
1136
طراحی و توسعه در اداره وبومتریک و امور وب سایتهای دانشگاه - کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) می باشد.
Powered by DorsaPortal