دانشکده پرستاری و مامایی
1398/12/11
در بيماري كرونا انتقال ويروس از مادر به جنين اثبات نشده است

دكتر مهساسادات موسوي استاديار گروه مامايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: پس از شيوع ويروس كرونا نگراني بسياري در خانم هاي باردار به جهت انتقال ويروس از مادر به جنين ايجاد شد در حالي كه تا اين لحظه هيچ موردي از انتقال گزارش نشده است.

وي افزود: آثار استرس و اضطراب ناشي از يك بيماري به مراتب بدتر از خود بيماري است از اين رو به خانم هاي باردار و مادران آينده توصيه ميكنيم به دور از هرگونه نگراني و بدون توجه به شايعات و اخبار غيرواقعي راه‌كارهاي عمومي پيشگيري از بيماري كرونا را رعايت و با استفاده مداوم از ويتامين هاي طبيعي باعث تقويت سيستم ايمني بدن شويد.

نايب رئيس انجمن علمي مامايي استان اصفهان با اشاره به مطلب مجله LANCETكه حاصل كار محققان چيني در دو ماه گذشته بوده خاطر نشان كرد: اين مطلب به بررسي 9 زن باردار كه جواب آزمايش كروناي آنها مثبت بوده پرداخته كه همه اين افراد در انتهاي سه ماهه سوم سزارين شدند و داراي علائم مختلف بيماري كرونا بوده اند ولي هيچ گونه فوت در اين گروه خاص گزارش نشده است و فرزندان آنان نيز سالم به دنيا آمدند

وي افزود: بر طبق گزارش، نتايج تست ويروس در مايع امنيون، خون بند ناف، كشت حلق نوزاد و شير مادر منفي گزارش شده است كه اين نشانگر عدم انتقال ويروس كرونا از مادر به جنين و شير مادر به نوزاد است.

رئيس اداره پژوهش دانشكده پرستاري و مامايي واحد اصفهان بيان كرد: زنان باردار نيز به ميزان ساير افراد در خطر ابتلا به اين ويروس هستند از اين رو توصيه مي كنيم با رعايت بهداشت فردي، عدم تردد در اماكن پر جمعيت، تغذيه مناسب و توجه به دستورالعمل هاي پزشكي خود را در مقابل ابتلا به اين ويروس مصون سازند.

دكتر موسوي تصريح كرد: زنان باردار به جهت انجام بررسي هاي پزشكي مربوط به دوران بارداري مجبور به مراجعه به برخي از مراكز پزشكي هستند از اين رو توصيه مي شود هنگام حضور در اين مراكز حتما از ماسك و دستكش استفاده شود و نسبت به مراقبت هاي پيشگيرانه كاملا حساس باشند.

تعداد بازدید:
408
طراحی و توسعه در اداره وبومتریک و امور وب سایتهای دانشگاه - کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) می باشد.
Powered by DorsaPortal