صفحه اصلي گا لري تصوير ارتباط با ما اطلاعات تماس  
رسول خدا (ص)، پرستار را در قيامت، هم نشين ابراهيم خليل مي دانند و مي فرمايند: «هر كس يك شبانه روز از بيماري پرستاري كند، خداوند او را با ابراهيم خليل محشور مي‌كند».
عکس روز
دانشكده
ســـــایت های مرتبط
جمعیت ماماییسازمان بهداشت جهانی
نظام پزشکی اصفهاننظام پرستاری
City
Temp
بیشینه دما
HightTemp
کمینه دما
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime
برگزاري آزمون آسكي براي اولين بار در دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان)
دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) براي نخستين بار موفق به برگزاري آزمون صلاحيت باليني OSCE دانشجويان ترم يك رشته هاي پرستاري، اتاق عمل و مامايي شد.
 

پيرو تصميمات هيأت رئيسه دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) مبني بر اجراي آزمون صلاحيت باليني دانشجويان ترم يك (آزمون آسكي)، اين آزمون در دانشكده پرستاري و مامايي طي يك هفته برگزار شد. 

آزمون باليني ساختار يافته عيني (Objective Structured Clinical Examination) كه به طور خلاصه OSCE، آسكي خوانده مي شود، نخستين بار توسط پروفسور هاردن مطرح و در ايران در دهه اخير بيشتر متداول شده است. اين آزمون شامل چندين ايستگاه است كه در هر ايستگاه از داوطلب خواسته مي شود يك وظيفه يا عمل معين مثل گرفتن شرح حال يا يك معاينه فيزيكي را براي يك ارگان خاص انجام دهد و در هر ايستگاه از يك طرح نمره گذاري استاندارد شده، استفاده مي شود.

هدف از برگزاري اين آزمون بررسي و ارزيابي دانشجويان در مهارت هاي باليني پايه، قبل از ورود به بيمارستان است و براي نخستين بار در اين دانشكده در پايان ترم يك و قبل از ورود دانشجويان به بالين به عمل آمد و دانشجويان در  ايستگاه هاي مختلف پروسيجر هاي پرستاري، اتاق عمل و مامايي را با نظارت اعضاي هيأت علمي رشته مذكور و بر اساس چك ليست هاي معتبر علمي در ايستگاههاي مراقبت هاي تغذيه اي و دفعي، مراقبت از زخم، پانسمان و بخيه، دارو درماني و تزريقات، ساكشن و مراقبت هاي تنفسي، مراقبت از كودك و نوزاد، كنترل و ثبت علائم حياتي، تغيير پوزيشن و حركت دادن مددجو، بهداشت فردي و .... انجام شد.

گفتني است كه اين آزمون با حضور 100 نفر از دانشجويان ترم يك رشته هاي پرستاري، اتاق عمل و مامايي ورودي مهر 97 در مركز مهارت هاي باليني دانشكده و بر اساس برنامه‌ريزي انجام شده در تاريخ پنجم تا دهم دي ماه از ساعت 8 صبح تا 15 برگزار گرديد و دانشجوياني كه موفق به احراز صلاحيت‌هاي لازم در اين آزمون شدند، مي توانند وارد دوره كاراموزي گردند؛ همچنين طبق نظرسنجي انجام شده اكثريت قريب به اتفاق دانشجويان از نحوه برگزاري آزمون رضايت داشتند.

 


 

تيم علمي و اجرايي آزمون سنجش صلاحيت هاي باليني دانشجويان ترم يك  پرستاري، اتاق عمل و مامايي، دي ماه 97

 

تعداد دانشجويان در سه رشته: 100 نفر

 

همكاران هيات علمي ناظر بر ايستگاه ها: 13 نفر كه عبارتند از:

آقاي عبديزدان، خانم ها دكتر صادقي، دكتر ضيايي، دكتر متقي، دكتر موسوي، ابراهيمي، مرتضوي، ريسمانچيان، محمدي، ساساني، پورصدرا، راعي و داوري

 

زمان برگزاري و تعداد ايستگاهها در رشته هاي مختلف:

 

در رشته پرستاري:

نه ايستگاه  به علاوه يك ايستگاه قرنطينه، يك ايستگاه بازخورد در تاريخ نهم و دهم دي ماه

 

در رشته اتاق عمل:

شش ايستگاه به علاوه يك ايستگاه قرنطينه، يك ايستگاه بازخورد  در تاريخ پنجم دي ماه

 

در رشته مامايي:

نه ايستگاه به علاوه يك ايستگاه قرنطينه، يك ايستگاه بازخورد در تاريخ هشتم دي ماه

 

بيمارنما: دانشجويان پرستاري ترم هاي مختلف

 

مسئول پذيرايي و قرنطينه: آقاي موسوي

 

مسئول اجرايي آزمون، نظارت بر شروع و خاتمه ايستگاهها: آقاي عقيلي

 

مسئول برنامه ريزي آزمون: خانم راعي

 

 

تاریخ:
1397/10/25
تعداد بازدید:
98
منبع:
۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
ورود اعضاء
شناسه کاربري
کلمه رمز

کدامنیت  forget کلمه رمز را فراموش کرده ام
register ثبت نام

تعداد بازدیدکنندگان امروز 3 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 42 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 7200984 تعداد کاربران بر خط 15 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
www.khuisf.ac.ir
Powered by DorsaPortal